TOP 5 příslušenství pro piloty dronů

06.12.2017

V základním balení ho většinou nenajdeme, avšak toto vybavení za pár stovek, dokáže zachránit Váš milovaný dron i za několik desítek tisíc. Tímto je tedy pouze na Vás, abyste zvážili, zda stojí za to investovat pár stovek do příslušenství pro ochranu dronu a mít lepší zážitek z létání. My jsme pro Vás sepsali to nejlepší příslušenství, které můžete k vašemu dronu pořídit a přitom neprotrhnout rodinný rozpočet. 

1.

 Kryty vrtulí

V základním balení pro DJI Phantom či Mavic je nenajdeme, avšak tyto malé násady jsou nejlepší záchranou právě hlavně pro začínající piloty, kteří chtějí ochránit svůj let na maximum. Pokud se v jakékoliv rychlosti zachytí točící se vrtule o pevnou překážku, okamžitě se přestane otáčet a výsledkem je vždy pád. Pokud dron neletí příliš velkou rychlostí se s nasazenými ochranami vrtulí od překážek pouze odrazí. Navíc ochraňují Vás a také okolní lidi před ostrými vrtulemi dronu. Doporučujeme je nasazovat vždy, pokud se budou v letové oblasti vyskytovat jakékoliv překážky. Člověk nikdy neví, kdy se může například zvednout vítr, a dron náhle letí trochu jiným směrem, než měl v úmyslu. Pozor ale na to, že ochrany přidávají váhu navíc, a tak lehce snižují dobu letu, obzvláště pokud se přidají nižší teploty.

2.

 Zesilovač signálu 

Na trhu se vyskytují dva typy zesilovačů - aktivní a pasivní.

Aktivní zesilovače jsou na profesionálnější úrovni a díky tomu pochopitelně fungují lépe. Mají však nevýhodu v tom, že je to další zařízení připojené k vysílači, které se musí nastavovat, dobíjet, a navíc nejsou zrovna nejlevnější.

Pasivní zesilovače jsou naopak jen plastové násady na antény vysílače, které jsou z jedné strany pokryty kovem a díky tomu "zrcadlí" vlny jedním směrem, místo toho, aby se signál roznášel dokola vysílače. Tím se nejen zvýší dosah dronu, ale hlavně kvalita signálu přenášeného i na kratší vzdálenosti. To se může projevit hlavně v oblasti, kde je více například wifi vysílačů. Průměrně se piloti shodují na cca 30% nárůstu kvality signálu. Dále Vám také tyto zesilovače drží antény přesně v paralelní pozici, kdy mají největší účinnost. Navíc cenově vycházejí v řádu pár stovek.

3.

Zvýšení podvozku dronu 

Každý dron od výrobce DJI je zkonstruován tak, aby byl co nejnižší, a přitom měl dost místa na kameru. To funguje skvěle, pokud dron položíte na rovnou plochu, ale pokud jste třeba na poli, tak se Vám může stát, že kvůli nerovnému povrchu dron nebudete moct bezpečně položit, aniž by se nic nedotýkalo kamery. Z ruky lze bezpečně vzlétat pouze s DJI Spark. Tento nacvakávací podvozek pomůže zvednout nejen kameru, ale také třeba i vrtulky, které jsou u DJI Mavic velmi nízko, a při vzletu sekají okolní trávu. Zvýšený podvozek také pomáhá dronu nenasávat tolik nečistot ze startovní plochy. Pro drony typu Phantom doporučujeme vybírat podvozky dodávané rovnou i s ochranou kamery.

4.

Externí nabíječka 

Nejhorší věc, která se Vám může stát, je nedostatek energie na vašich cestách 😊. Doporučujeme proto zakoupit alespoň powerbanku, která slouží jako zásoba elektřiny, ať už jste kdekoli. Pokud se přesunujete autem, je dobré pořídit si také auto nabíječku, která Vám umožní nabíjet baterie přímo z auta.

5.

Stínítko na displej 

Základní paradox je létat v tom nejjasnějším počasí, a přitom chtít krásně vidět na displej. Jelikož ale nejlepší záběry právě vznikají v tomto počasí, doporučujeme přikoupit toto stínidlo, díky kterému se let stane příjemnější a hlavně bezpečnější. Ale pozor na to, že drony Spark a Mavic mívají jiné typy stínidel než dron Phantom.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky